: انـتـخـاب قـالـب


امروز :
اگر زندگیت را درست بسازی طلوع آرامش در زندگی را با تمام وجودت حس خواهی کرد !  رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی           پروردگارا سینه ام را [براى تحمل این وظیفه سنگین ]گشاده گردان، وكارم را برایم آسان ساز، وگِرِهى را [كه مانع روان سخن گفتن من است ]از زبانم بگشاى.                    پروردگارا برای ما از همسران وفرزندانمان روشنی دیدگان (نسل های صالح وپاک ومتّقی)عطا کن ومارابرپرهیزگاران (درمسابقه به سوی ایمان یا رهبری دراصول وفروع ومعارف)پیشوا گردان. - فرقان آیه 74
تاریخ : یکشنبه 3 مهر 1390 ساعت:08:46 ب.ظ

« سلسه گفتمان های تأثیر حجاب و طلوع آرامش در زندگی »

گفتمان شب پنج شنبه 31/06/90 شروع، ساعت 21:00 (گفتمان چهارم)

پدر : پس از نابودی دولت هخامنشیان توسط اسكندر مقدونی (پادشاه روم - یونان)، كه آخرین پادشاه هخامنشیان، داریوش سوم را شكست داد، اشكانیان كه از پارت ها بودند بعد از نابودی این دولت، به حكومت رسیدند. در این دوران می توان به نفوذ ادیان بودایی و مسیحیت از شرق و غرب و كم رنگ شدن آیین زردتشتی اشاره كرد.
محمد : پس می توان گفت حتی با نفوذ این ادیان زنان ایرانی همچون گذشته دارای پوشاك  پوشیده ای بوده اند و استقبالی از این ادیان نكردند– موضوع بسیار مهمی است اندكی تأمل نمایید و با زمان كنونی مقایسه كنید - حالا باید دید وضعیت پوشاك در این دوره چگونه بوده است؟

ادامه گفتمان


طبقه بندی: مادران،  دختران، 
برچسب ها: دولت اشكانیان، ادیان بودایی، ادیان مسیحیت،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط محمد رسول