: انـتـخـاب قـالـب


امروز :
اگر زندگیت را درست بسازی طلوع آرامش در زندگی را با تمام وجودت حس خواهی کرد !  رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی           پروردگارا سینه ام را [براى تحمل این وظیفه سنگین ]گشاده گردان، وكارم را برایم آسان ساز، وگِرِهى را [كه مانع روان سخن گفتن من است ]از زبانم بگشاى.                    پروردگارا برای ما از همسران وفرزندانمان روشنی دیدگان (نسل های صالح وپاک ومتّقی)عطا کن ومارابرپرهیزگاران (درمسابقه به سوی ایمان یا رهبری دراصول وفروع ومعارف)پیشوا گردان. - فرقان آیه 74
تاریخ : جمعه 13 آذر 1388 ساعت:02:52 ق.ظ
دوازده گونه عشق

بیشتر نیاز های پیچیده عاطفی خویش را می توانیم در نیاز به عشق و محبت خلاصه کنیم.زن و مرد هر یک دارای شش نیاز بی نظیر عاشقانه هستند که اهمیت همه آنها به یک اندازه است.مرد در ابتدا نیاز به 1.اعتماد  2.پذیرش(باور داشتن)  3.قدر دانی

4.تحسین  5. تأیید  6.تشویق  دارد. و زن ابتدا نیازمند  1.توجه  2.درک  3.احترام  4.عشق ورزی  5.اعتماد و اعتبار  6.اطمینان خاطر  است. با درک این دوازده گونه متفاوت عشق می توانید به نیازهای شریک زندگی خویش پی ببرید.

درک و شناخت نیازهای اساسی

به یقین ،هر زن و مردی در نهایت به این دوازده گونه عشق نیازمند است. البته اشاره به شش گونه عشق مورد نیاز زن،به آن معنا نیست که مرد نیازمند آن موارد نمی باشد و مرد هم نیازمند توجه و درک و احترام و عشق ورزی و اعتبار و اطمینان خاطر است.منظور از نیاز اساسی آن است که شخص پیش از آن که بتواند از انواع دیگر عشق بهره مند گردد،باید یکی از نیازهای اساسی اش برآورده گردد.

 

مرد هنگامی به نیازهای اساسی زن توجه می کند که نیازهای اساسی خودش برآورده شده باشد.برای زن نیز به همین گونه است .

درک نیازهای اساسی عشق که شریک زندگیتان به آن محتاج است،روشی موثر برای بهبود روابط زناشویی در سیاره زمین است.به خاطر آوردن این موضوع که مردها از سیاره مریخ هستند،به شما کمک می کند تا بپذیرید که نیازهای اساسی عاشقانه آنها متفاوت است.

گاه پیش می آید که زن آنچه را که خودش نیاز دارد به همسرش عطا می کند و از یاد می برد که مرد مورد علاقه اش به چیز دیگری نیاز دارد.به همین ترتیب مرد نیز به نیازهای خویش توجه دارد و این حقیقت را فراموش می کند که نوع عشقی که او محتاج آن است، همیشه متناسب با نیاز های همسر مورد علاقه اش نیست وکمکی به او نمی کند.

موثرترین و کاربردی ترین جنبه ای درک تازه از عشق،آن است که این گونه های متفاوت عشق به صورت دو جانبه است.برای مثال وقتی یک مرد نشان می دهد که به همسرش توجه دارد و او را درک می کند ، یک زن هم به طور متقابل به خودی خود نشان می دهد که همسرش را باور دارد و به او اعتماد می کند.
منبع:
http://rahe-zendegi.blogfa.comطبقه بندی: مادران،  پدران، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط محمد رسول