: انـتـخـاب قـالـب


امروز :
اگر زندگیت را درست بسازی طلوع آرامش در زندگی را با تمام وجودت حس خواهی کرد !  رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی           پروردگارا سینه ام را [براى تحمل این وظیفه سنگین ]گشاده گردان، وكارم را برایم آسان ساز، وگِرِهى را [كه مانع روان سخن گفتن من است ]از زبانم بگشاى.                    پروردگارا برای ما از همسران وفرزندانمان روشنی دیدگان (نسل های صالح وپاک ومتّقی)عطا کن ومارابرپرهیزگاران (درمسابقه به سوی ایمان یا رهبری دراصول وفروع ومعارف)پیشوا گردان. - فرقان آیه 74
تاریخ : پنجشنبه 20 مرداد 1390 ساعت:07:45 ب.ظ

گفتمان شب پنج شنبه 20/05/90 شروع، ساعت 17:10 (گفتمان اول)


محمد :
یكی از دوستانمون اینطور بحث رو دوست دارند شروع نماییم.

سالار(دریای رحمت) : سلام محمد رسول عزیز..از شما طلبه عزیز خواهشمندم به این مسئله بدون جانبداری و کاملا"بی طرف بررسی کنید که آیا حجابی که امروز در جامعه ما مشاهده می شود صحیح است یا غلط..مثلا"خانما یا بد حجابند یا ملبس به چادر و روسری سیاه..اصلا"حجاب در عصر پیامبر اعظم(ص)بدین منوالی که در جامعه ما مشاهده می شود بوده یا غیر از این..آیا بد حجابی جزو حجاب محسوب میشه یا بی حجابی..
شما که این همه به تاریخچه نقش روحانیت پرداختین تاریخچه حجاب در ایران را نیز بررسی نمایید..متشکرم

پدر: با تشكر فراوان از دوست عزیزمان كه به موضوع پست ما توجه نموده و استقبال كردند، از دیگر دوستان نیز خواهشمندیم برای بحث های بعدی نیز موضوعات مهم روز، راجع به امور خانواده را مطرح نمایند تا با كمال میل به موضوعات آنها نیز بپردازیم.

مادر: چرا ما از ایران باستان خود به مسئله حجاب نپردازیم كه اول: آیا حجاب در ایران باستان وجود داشته بدون در نظر گرفتن ورود دین اسلام به ایران. دوم: پوشش در آن زمان ها چگونه بوده است و تا ورود دین اسلام چه رشدی داشته است سوم: دین اسلام چه تأثیری در حجاب ایرانیان داشته است چهارم: دیدگاه دین اسلام  بطور كلی در همه ی زمان ها- بدون در نظر گرفتن زمان خاص- چیست ؟پنجم: بررسی حجاب در عصر حاضر.

مریم: مادر جان از دوستان نیز می خواهیم اگر در بحث های بالا نیازی به تغییرات یا اضافه كردن مبحثی را دارند بیان نمایند.

مادر :با كمال میل !

و این گفتگو ادامه دارد...

پایان گفتگو ساعت 18:20،{به امید روزی که طلوع آرامش در زندگی بشریت سایه گستر شود.پس به امید آن روز! }
                                           -->کپی برداری از منابع وبلاگ با ذکر منبع بلامانع است<--


طبقه بندی: مادران،  دختران، 
برچسب ها: حجاب، ایران باستان،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط محمد رسول