: انـتـخـاب قـالـب


امروز :
اگر زندگیت را درست بسازی طلوع آرامش در زندگی را با تمام وجودت حس خواهی کرد !  رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی           پروردگارا سینه ام را [براى تحمل این وظیفه سنگین ]گشاده گردان، وكارم را برایم آسان ساز، وگِرِهى را [كه مانع روان سخن گفتن من است ]از زبانم بگشاى.                    پروردگارا برای ما از همسران وفرزندانمان روشنی دیدگان (نسل های صالح وپاک ومتّقی)عطا کن ومارابرپرهیزگاران (درمسابقه به سوی ایمان یا رهبری دراصول وفروع ومعارف)پیشوا گردان. - فرقان آیه 74
تاریخ : جمعه 12 شهریور 1389 ساعت:07:00 ب.ظ

سوال:
ما دختران یك خانواده همه تحصیل كرده ایم و از نظر زیبایی خوب هستیم , ولی به خاطر اختلاف ورفتار اجتماعی پدرمان , در عذاب هستیم . موقع ازدواج ما دیر شده , ولی كسی به فكر ما نیست . به خدا نجات ما ازاین ناراحتی از ساختن مسجد مهم تر و واجب تر است . لطفاً ما را راهنمایی كنید.

جواب:
مسئله ازدواج و دیر شدن آن , ناشی از مشكلات فرهنگی و اقتصادی جامعه ی ما است . جوانان توان ازدواج ندارند.                                                
 پسری كه به سن ازدواج رسیده است , به خاطر این كه نه شغل دارد و نه خانه و نه امكانات زندگی , نمی تواندبه سراغ دختری كه به سنّ ازدواج رسیده , برود. از طرفی سطح توقعات مردم بالا رفته و روحیه ی قناعت و صبر واستقامت پایین آمده و اسراف و تبذیر در همه ی زمینه ها گسترش یافته است . اینها و مشكلات دیگر دست به دست هم داده و باعث بروز مشكل در مسئله ی ازدواج پسران و دختران شده است و جامعه ی اسلامی را در تب و تاب این بحران می سوزاند. اگر دختران و پسران نگران این مسئله هستند, پدران و مادران نیز با این مشكل روبه رو هستند.
تأخیر در ازدواج پسران و دختران مفاسدی را به وجود می آورد و پسران را به هرزگی و لاابالی گری و كشاندن به ورطه ی مواد مخدّر و انواع مفاسد دیگر سوق می دهد. شاید گسترش این گونه مفاسد از برنامه ها و توطئه های حساب شده باشد.
در هر صورت باید فكر و چاره ای اندیشید. در مورد شما خواهران عزیز باید عرض كنیم :
 1. در صورت امكان این مسئله را با بزرگ ترهای خانواده مانند پدر بزرگ یا مادر بزرگ یا خاله و عمه و دایی مطرح كنید, تا آنان اقدام كنند و یا پدرتان را توجیه كنند.
2. شخصیت های محلّی مانند روحانی محلّ یا بعضی پیرمردهای خوش فهم در این كار مفید هستند.
3. در جلسات مذهبی خواهران شركت كنید و با برخورد خوب و زیبا و مؤدّب برای خود وجهه ی اجتماعی پیداكنید. هم چنین شركت در بسیج خواهران و آشنایی با خواهران حتماً مفید است .
4. از توجه به خدا و دعا و انابه و استغفار دریغ نفرمایید.خداوند مشكلات همه ی جوانان را حلّ بفرماید.
طبقه بندی: دختران، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط محمد رسول