: انـتـخـاب قـالـب


امروز :
اگر زندگیت را درست بسازی طلوع آرامش در زندگی را با تمام وجودت حس خواهی کرد !  رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی           پروردگارا سینه ام را [براى تحمل این وظیفه سنگین ]گشاده گردان، وكارم را برایم آسان ساز، وگِرِهى را [كه مانع روان سخن گفتن من است ]از زبانم بگشاى.                    پروردگارا برای ما از همسران وفرزندانمان روشنی دیدگان (نسل های صالح وپاک ومتّقی)عطا کن ومارابرپرهیزگاران (درمسابقه به سوی ایمان یا رهبری دراصول وفروع ومعارف)پیشوا گردان. - فرقان آیه 74
تاریخ : دوشنبه 9 آذر 1388 ساعت:12:39 ب.ظ

1.فصول عشق:

رابطه زناشویی بسان باغ است. اگر می خواهید همواره سرسبز باشید،باید مرتب آن را آبیاری کنید. با در نظر گرفتن فصول مختلف سال و آب و هوای متغیر باید توجه خاصی به آن داشته باشید. باید بذر جدید بکارید و علف های هرزه آن را وجین کنید.به همین ترتیب به منظور زنده نگه داشتن جادوی عشق در زندگی زناشویی باید فصول مختلف آن را درک کنیم و نیازهای خاص عشق را برآورده سازیم.

الف)بهار عشق:عاشق شدن بسان فصل بهار است . احساس میکنیم که گویی تا آخر عمر شاد و خوشحال خواهیم زیست. حتی تصور دوست نداشتن همسرمان را نمی توانیم بکنیم. فصل بهار عشق دوره بی گناهی و معصومیت است. گویی عشق جاودان است. فصلی جادویی است که همه چیز کامل و بی نقص به نظر می آید و بدون هیچ تلاشی میسر می گردد. همسرمان به نظر هیچ عیب و نقصی ندارد و ما به دلیل بخت و اقبال نیک خود،خندان و شادمانیم .

ب)تابستان عشق:

درطول تابستان عشق،پی می بریم که همسرمان آنگونه که تصور می کردیم بی عیب و نقص نیست، و برای صمیمیت بیشتر تلاش می کنیم.متوجه می شویم که همسرمان هم انسانی است که مرتکب خطا می شود و در برخی موارد دارای عیب و نقص است.

رنجش و ناامیدی افزایش می یابد.علف های هرزه را باید وجین کرد و به گیاهان زیر نور شدید خورشید بیشتر آب داد.ابراز عشق و نیز برخوردار شدن از عشق دیگر کار آسانی نیست. متوجه می شویم که همیشه شاد نیستیم . و همیشه نیز احساس عشق ورزی نمی کنیم. این عشق با تصویری که ما از آن مجسم می کردیم تفاوت دارد.

خیلی از زن و شوهرها در این حالن دچار سرخوردگی و ناامیدی می شوند.آنها دلشان نمی خواهد در زمینه صمیمیت بیشتر بکوشند.آنها به گونه ای غیر واقعی انتظار دارند که همواره فصل بهار باشد.آنها به سرزنش همسر خود می پردازند و قطع امید می کنند.آنها نمی دانند که برخورداری از عشق همیشه آسان نیست،وگاهی اوقات باید برای بهرمند شدن از آن تلاش کرد و عرق ریخت.ما باید نیاز های همسرمان را برآورده سازیم ونیز عشقی را که نیازمند آن هستیم به یکدیگر ارزانی دهیم. این کار به خودی خود صورت نمی گیرد.
منبع:
http://rahe-zendegi.blogfa.comطبقه بندی: مادران،  پدران، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
ارسال توسط محمد رسول