: انـتـخـاب قـالـب


امروز :
اگر زندگیت را درست بسازی طلوع آرامش در زندگی را با تمام وجودت حس خواهی کرد !  رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی           پروردگارا سینه ام را [براى تحمل این وظیفه سنگین ]گشاده گردان، وكارم را برایم آسان ساز، وگِرِهى را [كه مانع روان سخن گفتن من است ]از زبانم بگشاى.                    پروردگارا برای ما از همسران وفرزندانمان روشنی دیدگان (نسل های صالح وپاک ومتّقی)عطا کن ومارابرپرهیزگاران (درمسابقه به سوی ایمان یا رهبری دراصول وفروع ومعارف)پیشوا گردان. - فرقان آیه 74

با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز:
هدفم از ایجاد این وبلاگ در وهله اول بیان نکات مهم و کلیدی و ظریف برای زندگی خودم می باشد از آنجایی که همه ما به دنبال آرامش در زندگی هستیم و این اکسیر را در هر جایی جستجو می کنیم، غافلیم از اینکه یار در خانه ما گرد جهان می چرخیم آب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم .بله این اکسیر در وجود خود ماست ! از آنجایی که نفخت من روحی به دریای بیکران لایزال منتهی می شود ولی موانعی همیشه این ارتباط بسیار نیرومند ! را کاهش داده و عامل اختلال ، در آن می شوند.بگذارید مثالی بیان کنم:وقتی کودکی گرسنه اش می شود با یک کانال ارتباطی  خواسته اش را بیان می کند بله آن گریه است ! این تنها کانال ارتباطی اوست مگر نه؟دقیقا برای ارتباط با ذات مقدس لا یتناهی که سرشار از انرژی بیکران هست من جمله آرامش و آسایش ،کانال ارتباطی باید وجود داشته باشد تا خواسته من برآورده شود. خیلی ها خیلی چیزها می خواهند ولی دست پیدا نمی کنند چرا؟هر روز دعا هر شب دعا ولی حاصلی ندارد آهان این همان کانال مخصوص است که پیدایش نکردیم باید از طبیعت درس بگیریم که برای رسیدن به کمالش از راهش اگر پاپیش گذاشت فنعم المطلوب در غیر اینصورت سرنوشت آن نابودی است!خب ما هم جزیی از طبیعتیم!مخصوصا در این عصر که دیگر واقعا وجودمان را فراموش کرده ایم پس کو آن من عرف نفسه؟،به هر حال هر چیزی در این دنیا بر اساس اصول و روش خاصی نتیجه می دهد ،حالا اگر ما  جا پای تجربه بزرگان گذاشتیم و از آنجا به بعد ادامه دادیم آنوقت است که ما هم جز، آنکه را اسرار حق آموختند / مُهر کردند و دهانش دوختند ، می شویم مگر می شود در این عمر کوتاهمان هم تجربه کسب کنیم و هم به هدفمان برسیم؟ما که حق انتخاب دوبار زندگی را نداریم ،یکبار تجربه کنیم و بار دیگر تجربه هایمان را بکار گیرم!
در هر صورت امیدوارم مطالب این وبلاگ بتواند  وسیله ای باشد تا سطح علمی شما را در زندگی خانوادگی بالا ببرد و مؤثر واقع شود همیشه یادتان باشد آخرین شمع زندگیمان امید است که همیشه شمع های خاموش دیگر را روشن می کند و اگر این امید خاموش شود یعنی ارتباط ما با خدایمان نه تنها ضعیف نشده بلکه کاملا قطع شده است و این یعنی شروع تاریکی یعنی یخرجونهم من النور الی الظلمات و یعنی ... ، پس بیاید الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور باشیم که کوه اگر غبار شود تو همچنان استوار بمانی زیرا روح خدا در تو دوباره تجلی بخشیده وتو دوباره توانسته ای ارتباط را وصل نمایی!
فکر کنم این حدیث قدسی تمام صحبت های من رو در بالا خلاصه می کند:
ای آدمیان،من بی نیازی هستم که هرگز نیازمند نمی شوم.مرا در آنچه به تو امر کردم اطاعت کن تا تو را بی نیاز کنم،که نیازمند نشوی... . من زنده ای هستم که نمی میرم.مرا در آنچه که به تو امر کردم اطاعت کن تا تو را زنده ای سازم که نمیری... .من به هر چه بگویم «باش» می شود.مرا در آنچه به تو امر کردم اطاعت کن تا تو را چنین کنم که به هر چه بگویی«باش»،شود.